KONST / Litografier / Litografi 13229268
nr 1322 9268
Philip Pearlstein
(f. 1924), USA
"Nude on a Stool", 1971. Signerad, numrerad 89/150. Litografi i sepia, oramat löst blad. Bladets mått: 60 X 45 cm
Philip Pearlstein, amerikansk bildkonstnär född 1924.
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
måndag 27 april 2020
kl 19:44:42
27/4 18:04:27
Philip Pearlstein
Läs mer om Philip Pearlstein